Aż 72 uczniów z wałeckich szkół podstawowych zmierzyło się z ortograficznymi pułapkami podczas 19. edycji Miejskiego Konkursu o Złote Pióro Burmistrza. Rywalizacja, prowadzona w sześciu kategoriach wiekowych, po raz kolejny udowodniła, że młodzi mieszkańcy Wałcza nie boją się językowych wyzwań, a poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy.
- W tym roku kapituła przyznała 18 zwycięskich piór. Z roku na rok poziom konkursu wyraźnie rośnie, a młodzi uczestnicy coraz śmielej mierzą się z językowymi pułapkami, co w dobie dominacji sztucznej inteligencji, jest niezwykle cenne.
Opiekunem i koordynatorem wydarzenia, już drugi rok z rzędu, była Agnieszka Brosz. Nagrody, tradycyjnie, ufundował burmistrz Wałcza, który objął olimpiadę honorowym patronatem. Ich uroczystego wręczenia dokonały zastępca burmistrza Wałcza Hanna Szynkaruk-Szpynda oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu Violetta Kamińska.
Oto plejada wyróżnionych:
- w kategorii klas trzecich: 1 miejsce Natasza Kulczyk ( SP1), 2 miejsce Leon
Frejmut (SP2), 3 miejsce Franciszek Andrys (SP4) - w kategorii klas czwartych: 1 miejsce Lena Jakubczyk (SP4), 2 miejsce Hanna
Stasiukiewicz (SP5), 3 miejsce Antonina Stępień (SP2) - w kategorii klas piątych: 1 miejsce Nikodem Wankiewicz (SP2), 2 miejsce
Julia Sydonowicz( SP4), 3 miejsce Hanna Adamkiewicz (SP1) - w kategorii klas szóstych: 1 miejsce Franciszek Sobiegraj ( SP4), 2 miejsce
Małgorzata Pawlak ( SP4), 3 miejsce Szymon Zasada( SP5) - w kategorii klas siódmych: 1 miejsce Anna Kinczel (SP2), 2 miejsce Piotr
Bronowicki( SP2), 3 miejsce Nela Andrzejewska ( SP2) - w kategorii klas ósmych: 1 miejsce Magda Osińska( SP2), 2 miejsce Pola
Żeleźniak (SP5), 3 miejsce Cyprian Babiracki (SP4).


Komentarze
Dołącz do dyskusji.
Badz pierwsza osoba, ktora skomentuje ten artykul.