Przejdź do treści

Wałczanin Fortunat Łakomy z medalowym występem w Bratysławie

Reprezentacja Polski juniorów bardzo dobrze zaprezentowała się podczas International Regatta Bratislava 2026, zdobywając medale w wielu konkurencjach i regularnie meldując się w finałach. Trzon ekipy biało-czerwonych stanowili zawodnicy SMS Wałcz, którzy odegrali istotną rolę w końcowym dorobku medalowym kadry. Wałczanin

Tomasz Chruścicki
Tomasz Chruścicki
Aktualizacja: ~3 min czytania 0 komentarzy


Reprezentacja Polski juniorów bardzo dobrze zaprezentowała się podczas International Regatta Bratislava 2026, zdobywając medale w wielu konkurencjach i regularnie meldując się w finałach. Trzon ekipy biało-czerwonych stanowili zawodnicy SMS Wałcz, którzy odegrali istotną rolę w końcowym dorobku medalowym kadry. Wałczanin Fortunat Łakomy oraz jego koledzy wracają ze Słowacji z bardzo udanymi startami w jednej z najmocniej obsadzonych imprez młodzieżowych i U23 w Europie.

Tegoroczna, 39. edycja zawodów odbyła się między 22 a 24 maja na torze Zemník w Bratysławie. Regaty znajdują się w oficjalnym kalendarzu Międzynarodowej Federacji Kajakowej ICF i co roku przyciągają czołowych młodych kajakarzy z wielu krajów Europy. Dla wielu reprezentacji są ważnym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy i świata.
Wśród dobrych wyników polskiej ekipy znalazły się trzy brązowe medale z udziałem zawodników związanych z Wałczem i Poznaniem: K-1 1000 m Fortunat Łakomy, K-2 500 m Fortunat Łakomy i Jakub Wardowicz oraz K-4 500 m Fortunat Łakomy, Jakub Wardowicz, Hubert Florczak i Szymon Oleszkiewicz.

Znakomite wyniki osiągali w Bratysławie również inni zawodnicy SMS Wałcz, wielokrotnie stając na podium zawodów. Kanadyjkarz Mateusz Augustyniak w kategorii juniorów zdobył złoty medal w C2 1000 m, srebrny w C2 500 m oraz brązowy w C1 500 m. Oliwia Borucka zwyciężyła w konkurencji K2 500 m juniorek, w K4 500 m była druga, a w K1 500 zajęła 5. m. Maciej Falbagowski zajął 3. miejsce w C2 1000 m juniorów, Hubert Florczak do brązowego medalu w czwórce dorzucił srebro w K1 500 m juniorów młodszych, Maja Górska była druga w C4 500 m juniorek, Milena Janiak wygrała konkurencję K2 500 m juniorek młodszych, a srebrny medal wywalczyła w K1 1000 m, Dawid Kwaśniewski zdobył brązowy krążek w K2 1000 m juniorów, Zofia Maczkowska była druga w K2 1000 m juniorek młodszych, Bartosz Osiński wywalczył brąz w C2 1000 m i srebro w C4 500 m juniorów, Julia Piasecka wywalczyła srebrny medal w K2 500 m i brązowy krążek w K1 1000 m juniorek, a Natalia Skowrońska w kategorii U23 zdobyła brąz w K2 500 m. Oprócz medali, zawodnicy z SMS Wałcz zajęli wiele czołowych miejsc w finałowych biegach bratysławskich zawodów, w których jak zwykle zaprezentowali się najlepsi zawodnicy z Europy i świata w młodszych kategoriach wiekowych.


– Nasi uczniowie spisali się w tych prestiżowych zawodach bardzo dobrze, co nas oczywiście niezmiernie cieszy – mówi dyrektor I LO w Wałczu z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego Waldemar Rogulski. – Jesteśmy dumni z postępów, jakie zawodnicy osiągają w naszej szkole pod okiem naszych trenerów. Z niecierpliwością czekamy na ich kolejne starty.


Fortunat Łakomy jako członek kadry narodowej i uczeń I LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nadal reprezentuje UKS Victoria i jest zawodnikiem związanym z Wałczem, a na co dzień trenuje w SMS Wałcz.


– Medale same do łódki nie wpadają, trzeba sobie je wyrwać – podkreślają trenerzy UKS Victoria. Zawodnicy imponowali regularnością i wysoką formą, a start w Bratysławie tylko potwierdził bardzo dobre przygotowanie do dalszej części sezonu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dołącz do dyskusji.

Badz pierwsza osoba, ktora skomentuje ten artykul.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * sa obowiazkowe.