Przejdź do treści

Rummikub. Pierwszy taki turniej

Oprócz świetnej zabawy - rywalizacja, integracja i trening logicznego myślenia. W Bibliotece Publicznej Gminy Wałcz w Lubnie odbył się pierwszy Gminny Turniej Rummikuba, w którym udział wzięło 46 uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Młodzi gracze rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych

Marcin Koniecko
Marcin Koniecko
Aktualizacja: ~3 min czytania 0 komentarzy

Spis treści

Przejdź do interesującej sekcji

Oprócz świetnej zabawy – rywalizacja, integracja i trening logicznego myślenia. W Bibliotece Publicznej Gminy Wałcz w Lubnie odbył się pierwszy Gminny Turniej Rummikuba, w którym udział wzięło 46 uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Młodzi gracze rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-4 oraz 5-8.

Pomysł organizacji turnieju narodził się podczas zajęć prowadzonych w bibliotece. Gra szybko zdobyła sympatię dzieci i opiekunów, dlatego postanowiono wyjść z inicjatywą na szerszą skalę.

Prowadzimy placówkę Wsparcia Dziennego i gramy z dziećmi w Rummikuba. Ta gra bardzo spodobała się zarówno dzieciom, jak i nam, opiekunom. Wiedzieliśmy też, że szkoły uczestniczą w podobnych konkursach poza terenem naszej gminy, więc stwierdziliśmy, że zrobimy własny, pierwszy gminny turniej. Biblioteka okazała się idealnym miejscem. Mamy tutaj przestrzeń, dobry klimat i świetną atmosferę – mówi Aldona Piaskowska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wałcz w Lubnie.

Do udziału zgłosiły się niemal wszystkie szkoły z terenu gminy. Uczestnicy rozegrali po trzy rundy (każda trwająca po 45 minut). Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała niezależna sędzia Anna Garbowska z Marcinkowic, posiadająca doświadczenie w sędziowaniu turniejów wojewódzkich.

Dzieciaki grały naprawdę świetnie. Była duża rywalizacja, ale wszystko odbywało się zgodnie z zasadami fair play. Rummikub rozwija logiczne myślenie, umiejętności matematyczne i koncentrację, ale równie ważne jest to, że dzieci integrują się ze sobą, poznają nowych kolegów i uczą zdrowej rywalizacji. Przez cały turniej panowała bardzo przyjazna atmosfera i praktycznie nie było żadnych sporów – podkreślała A. Garbowska.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy otrzymali m.in. głośniki JBL, smartwatche oraz bezprzewodowe słuchawki. Każdy uczestnik wrócił do domu z dyplomem i drobnym upominkiem. Nagrody ufundowały Biblioteka Publiczna Gminy Wałcz oraz Gminna Komisja Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Wałczu.

Wyniki turnieju

Klasy 1–4

I miejsce – Franciszek Żebrowski (Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Gostomi)

II miejsce – Antoni Nowak (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie)

III miejsce – Marek Matuszewski (Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Gostomi)

Klasy 5–8

 I miejsce – Antoni Mielke (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie)
II miejsce – Damian Matuszewski (Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Gostomi)

III miejsce – Oliwia Siatkowska (Szkoła Podstawowa im.Unii Europejskiej w Karsiborze)

Wszystko wskazuje na to, że był to dopiero początek większej inicjatywy. Organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje wydarzenia, a być może także rozszerzenie turnieju o kategorię dla dorosłych.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dołącz do dyskusji.

Badz pierwsza osoba, ktora skomentuje ten artykul.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * sa obowiazkowe.