Dzisiaj od rana policjanci dzielnicowi z Wałcza sprawdzali miejsca przebywania osób w kryzysie bezdomności. W ramach działań odwiedzili także miejską ogrzewalnię, gdzie osoby te mogą schronić się przed zimnem.
Pora zimowa to najgorszy czas dla osób będących w kryzysie bezdomności. Dlatego policjanci regularnie kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Funkcjonariusze regularnie kontrolują pustostany, altany działkowe, opuszczone budynki, klatki schodowe czy śmietniki – wszystkie miejsca, gdzie osoby bezdomne szukają schronienia przed mrozem.
Działania mają charakter pomocowy oraz zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, przekazywanie im wiadomości o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o miejscach schronienia i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc, zwracając uwagę na osoby potrzebujące, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Szczególnej uwagi wymagają od nas także osoby starsze, samotne, nieporadne życiowo. Prosty gest, jak zaoferowanie ciepłego napoju czy zgłoszenie odpowiednim służbom miejsca, w którym przebywają osoby bezdomne, może uratować życie.
Policjanci przypominają, że o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić poprzez korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sygnał zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy.




Szybka reakcja na bezdomność?
Tu potrzebna kompleksowa reakcja,potrzebna noclegownia.Nikt z osób do tego powołanych,nie interesuje się tym tematem.
Miejska ogrzewalnia nie jest rozwiązaniem problemu natastającej bezdomności w Wałczu.
Szybka reakcja na bezdomność?
Tu potrzebna kompleksowa reakcja,potrzebna noclegownia.Nikt z osób do tego powołanych,nie interesuje się tym tematem.
Miejska ogrzewalnia nie jest rozwiązaniem problemu narastającej bezdomności w Wałczu.