Przejdź do treści

Imprezowe lato w Wałczu

1 czerwca w samo południe w czytelni WCK odbyła się konferencja prasowa, poświęcona przedstawieniu najważniejszych miejskich wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowo-rekreacyjnym w nadchodzącym sezonie letnim, którego początek zbliża się wielkimi krokami. W transmitowanej na żywo konferencji wzięli udział burmistrz

Tomasz Chruścicki
Tomasz Chruścicki
Aktualizacja: ~2 min czytania 0 komentarzy

1 czerwca w samo południe w czytelni WCK odbyła się konferencja prasowa, poświęcona przedstawieniu najważniejszych miejskich wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowo-rekreacyjnym w nadchodzącym sezonie letnim, którego początek zbliża się wielkimi krokami.

W transmitowanej na żywo konferencji wzięli udział burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski, jego zastępca Adam Biernacki, dyrektor WCK Ewa Janicka – Olejnik oraz dyrektor MOSiR Aleksandra Szczepanek. Spotkanie prowadziła dyrektor gabinetu burmistrza Wałcza Małgorzata Ejma, która krótko omówiła plan imprez odbywających się w Wałczu w letnich miesiącach.

Burmistrz Maciej Żebrowski gorąco namawiał mieszkańców i gości do udziału w nadchodzących wydarzeniach i zapowiedział, że ich programy obfitują w rozmaite atrakcje i niespodzianki.

O pierwszej ze zbliżających się imprez opowiedział Adam Biernacki. Będzie nią Zlot Amerykańskiej Motoryzacji i Klasycznej Reszty Świata, zaplanowany na 4 i 5 lipca. Głównym punktem programu tej imprezy będzie wystawa pojazdów na Promenadzie Gwiazd, ale nie zabraknąć ma również innych atrakcji.

– Jesteśmy przekonani, że wielu Wałczan i mieszkańców okolicznych miejscowości będzie chciało obejrzeć i podziwiać piękne samochody z potężną mocą pod maską – mówił wiceburmistrz Wałcza, prywatnie fan amerykańskiej motoryzacji i posiadacz efektownego krążownika szos rodem z USA.

A. Biernacki przedstawił też muzyczny program zlotu, którego największą gwiazdą będzie zespół Kombii.

Najważniejszą miejską imprezą lata będzie jednak Festiwal Dwóch Jezior, organizowany już po raz 10., ale w tym roku w wyjątkowej, jubileuszowej wersji. O najważniejszych punktach kulturalnej części FDJ opowiadała dyrektor całej imprezy Ewa Janicka – Olejnik. Poinformowała ona m.in., że w piątek na scenie tradycyjnie królować będą zespoły szantowe z wałeckimi Majtkami Bosmana, sobotę zwieńczy koncert Beaty Kozidrak z zespołem Bajm, a na niedzielę zaplanowana jest kolejna edycja Biegu Filmowego.

Sportowe i rekreacyjne wydarzenia, odbywające się w ramach FDJ, przedstawiła koordynująca je Aleksandra Szczepanek. Najważniejszym z nich będzie oczywiście niedzielny Bieg Filmowy, ale atrakcyjne dla uczestników i widzów będą również z pewnością zaplanowane na sobotę tradycyjne Regaty Smoczych Łodzi, Wałecki Trójkąt, czyli lokalna odmiana triathlonu czy odbywające się na jeziorze Zamkowym regaty żeglarskie.

W uzupełnieniu organizatorzy poinformowali, że za strefę gastronomiczną – podobnie jak w trzech poprzednich edycjach – odpowiadać będzie firma zewnętrzna, a w czasie motoryzacyjnego zlotu będzie się można posilić w strefie foodtrucków.

tc

Powiązane artykuły

Komentarze

Dołącz do dyskusji.

Badz pierwsza osoba, ktora skomentuje ten artykul.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * sa obowiazkowe.