Stowarzyszenie Młodzi Wałcza we współpracy z Urzędem Miasta zorganizowało 30 maja na Półwyspie Strączno tradycyjne obchody Dnia Dziecka. Przez większą część imprezy pogoda dopisywała, a na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji.
Przygotowania do miejskich obchodów Dnia Dziecka na Półwyspie Strączno trwały od kilku tygodni – członkowie Stowarzyszenia Młodzi Wałcza, którzy wzięli na siebie ciężar zorganizowania tej imprezy, niemal stawali na głowach, by 4 godziny radosnego świętowania. wypełnić jak największą ilością atrakcji. Zakład Komunikacji Miejskiej zapewnił autobusy specjalne, kursujące na trasie Wałcz – Półwysep – Wałcz.
Program obchodów był bogaty i obejmował m.in. zawody w przeciąganiu liny, zawody hobby horse, wyścigi w workach, kopanie piłki do celu, tor przeszkód, warsztaty oddechowe i zdrowe zabawy oraz malowanie mozaiki.
Na nudę nie było więc czasu, a na głodomorów czekała Strefa Gastro, w której prym wiodło KGW Strączno. Kolejki ustawiały się również m.in. do serwującej lody Krówki, a także po pizzę i burgery.
Swoje stoiska miały m.in. firma Ostoja, Klub Jeździecki Caballo, Unserious Crew, do oglądania swoich wozów od środka zapraszali strażacy z PSP, a rekordy frekwencji biły dmuchane zamki.
W czasie imprezy widać było same uśmiechnięte buzie najmłodszego pokolenia mieszkańców Wałcza i okolic.
– Myślę, że impreza była fajna – mówi Magdalena Terefenko ze Stowarzyszenia Młodzi Wałcza, radna Rady Miasta. – Atmosfera była świetna i myślę, że dzieciaki były bardzo zadowolone. Żadne, które wzięło udział w przygotowanych przez nas konkurencjach, nie odchodziło z pustymi rękami. Nagrody, a było ich naprawdę dużo, ufundowali nasi sponsorzy, którym bardzo za to w imieniu dzieciaków dziękujemy. W dodatku jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu było losowanie atrakcyjnych nagród.
Zadowolenia z przebiegu imprezy nie ukrywał również burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski.
– Dziękuję wszystkim dzieciom, rodzinom i mieszkańcom za liczną obecność oraz wspaniałą, radosną atmosferę – podsumował M. Żebrowski. – Były atrakcje, zabawa, konkursy, dmuchańce, konie, warsztaty, pyszne jedzenie i mnóstwo dziecięcej energii., czyli wszystko co trzeba, żeby się wspaniale bawić. Składam ogromne podziękowania dla Stowarzyszenia Młodzi Wałcza, wszystkich partnerów, wolontariuszy, wystawców, pracowników i osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Dzięki nim najmłodsi mogli przeżyć naprawdę wyjątkowy dzień.
tc, fot. Magdalena Terefenko






Komentarze
Dołącz do dyskusji.
Badz pierwsza osoba, ktora skomentuje ten artykul.