Przejdź do treści

Dzieciaki świętowały na Półwyspie Strączno

Stowarzyszenie Młodzi Wałcza we współpracy z Urzędem Miasta zorganizowało 30 maja na Półwyspie Strączno tradycyjne obchody Dnia Dziecka. Przez większą część imprezy pogoda dopisywała, a na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji. Przygotowania do miejskich obchodów Dnia Dziecka na Półwyspie Strączno trwały

Tomasz Chruścicki
Tomasz Chruścicki
Aktualizacja: ~3 min czytania 0 komentarzy

Stowarzyszenie Młodzi Wałcza we współpracy z Urzędem Miasta zorganizowało 30 maja na Półwyspie Strączno tradycyjne obchody Dnia Dziecka. Przez większą część imprezy pogoda dopisywała, a na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji.

Przygotowania do miejskich obchodów Dnia Dziecka na Półwyspie Strączno trwały od kilku tygodni – członkowie Stowarzyszenia Młodzi Wałcza, którzy wzięli na siebie ciężar zorganizowania tej imprezy, niemal stawali na głowach, by 4 godziny radosnego świętowania. wypełnić jak największą ilością atrakcji. Zakład Komunikacji Miejskiej zapewnił autobusy specjalne, kursujące na trasie Wałcz – Półwysep – Wałcz.

Program obchodów był bogaty i obejmował m.in. zawody w przeciąganiu liny, zawody hobby horse, wyścigi w workach, kopanie piłki do celu, tor przeszkód, warsztaty oddechowe i zdrowe zabawy oraz malowanie mozaiki.

Na nudę nie było więc czasu, a na głodomorów czekała Strefa Gastro, w której prym wiodło KGW Strączno. Kolejki ustawiały się również m.in. do serwującej lody Krówki, a także po pizzę i burgery.
Swoje stoiska miały m.in. firma Ostoja, Klub Jeździecki Caballo, Unserious Crew, do oglądania swoich wozów od środka zapraszali strażacy z PSP, a rekordy frekwencji biły dmuchane zamki.

W czasie imprezy widać było same uśmiechnięte buzie najmłodszego pokolenia mieszkańców Wałcza i okolic.

– Myślę, że impreza była fajna – mówi Magdalena Terefenko ze Stowarzyszenia Młodzi Wałcza, radna Rady Miasta. – Atmosfera była świetna i myślę, że dzieciaki były bardzo zadowolone. Żadne, które wzięło udział w przygotowanych przez nas konkurencjach, nie odchodziło z pustymi rękami. Nagrody, a było ich naprawdę dużo, ufundowali nasi sponsorzy, którym bardzo za to w imieniu dzieciaków dziękujemy. W dodatku jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu było losowanie atrakcyjnych nagród.

Zadowolenia z przebiegu imprezy nie ukrywał również burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski.

– Dziękuję wszystkim dzieciom, rodzinom i mieszkańcom za liczną obecność oraz wspaniałą, radosną atmosferę – podsumował M. Żebrowski. – Były atrakcje, zabawa, konkursy, dmuchańce, konie, warsztaty, pyszne jedzenie i mnóstwo dziecięcej energii., czyli wszystko co trzeba, żeby się wspaniale bawić. Składam ogromne podziękowania dla Stowarzyszenia Młodzi Wałcza, wszystkich partnerów, wolontariuszy, wystawców, pracowników i osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Dzięki nim najmłodsi mogli przeżyć naprawdę wyjątkowy dzień.

tc, fot. Magdalena Terefenko

Powiązane artykuły

Komentarze

Dołącz do dyskusji.

Badz pierwsza osoba, ktora skomentuje ten artykul.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * sa obowiazkowe.