26 maja na obiektach w kampusie ANS w Wałczu przy ul. Wojska Polskiego odbyła się trzecia edycja Akademickiego Dnia Sportu. W imprezie uczestniczyło około 130 młodych zawodników z Wałcza i okolic.
We wtorkowy poranek liczne grupy młodzieży zmierzały w stronę kampusu Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu. Odbywała się tam trzecia już edycja Akademickiego Dnia Sportu.
– Organizujemy tę imprezę przede wszystkim po to, by promować zdrowy styl życia wśród młodych ludzi oraz kształtować w nich nawyk aktywnego spędzania wolnego czasu – mówiła organizatorka i prowadząca Akademicki Dzień Sportu dr Anna Kszak-Krzyżanowska, dyrektor Instytutu Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu wałeckiej Akademii Nauk Stosowanych. – Do udziału zaprosiliśmy już kolejny raz młodzież naszych szkół ponadpodstawowych oraz członków stowarzyszeń i podmiotów, działających w obszarze kultury fizycznej w Wałczu i okolicach.
Z zaproszenia uczelni skorzystało około 130 młodych ludzi, rywalizujących w kilku dyscyplinach sportu. Największą popularnością cieszyły się rozgrywki piłki nożnej, ale nie brakowało również chętnych do udziału w konkurencjach koszykarskich czy lekkoatletycznych, a także siłowych. W roli sędziów wystąpili członkowie kadry dydaktycznej Instytutu, a pomagali im studenci kierunku Wychowanie Fizyczne.
– Impreza odbywa się po raz trzeci, więc można już mówić o pewnej tradycji i cykliczności – mówi dr Kszak-Krzyżanowska. – Myślę, że młodzież świetnie się u nas bawi, a my mamy mnóstwo satysfakcji, obserwując ich sportową rywalizację. Przy okazji uczestnicy mają też okazję zapoznać się z obiektami sportowymi, którymi dysponuje nasza Uczelnia, co może mieć znaczenie w przyszłości przy podejmowaniu przez młodych ludzi decyzji o miejscu i kierunku studiów.
Oprócz mnóstwa wrażeń i emocji, a także pięknej, słonecznej pogody, uczestnicy Akademickiego Dnia Sportu mieli zapewnione napoje chłodzące oraz profesjonalną opiekę medyczną.
TC





Komentarze
Dołącz do dyskusji.
Badz pierwsza osoba, ktora skomentuje ten artykul.